Air France uçak bileti

Air France Air France-KLM Grup şirketinin altında hizmet veren Fransa Ulusal Hava Yolları şirketidir. 1933 yılında Paris Merkezli kurulan Air France, dünyanın en geniş filosuna sahip, en geniş uçuş ağına sahip hava yollarından biridir.

Flying Blue, sık uçanlar klubünün bir üyesi olan Air France, Uluslararası ağını SkyTeam ile birlikte gerçekleştirmektedir. Air France, Fransa içinde 32 yi aşan yönde, Fransa dışında ise 91 ülkede, 154 noktada hizmet vermektedir. Air France uçak filosu, Uzak ve orta mesafe, Bölgesel mesafe ve Kargo taşımacılığı alanlarında hizmet vermektedir. Air France’ın uluslar arası merkezi Paris’deki Charles de Gaulle Havaalanında bulunmaktadır.

Neden Air France

Check- in işlemleri

Air France ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarında check in işlemlerini tercih şekillerinize göre havalimanlarındaki kontuar veya kiosklardan yapabileceğiniz gibi, bilgisayarlarınızdan ulaşabileceğiniz Air France web sitesi aracılığıyla on-line olarak da yapabilirsiniz. Mobil check in uygulaması Air France uçuşları için mevcuttur. Uçuş saatinizden 60 dakika önce sona eren check-in işlemlerini bitirip biniş kartlarınızı almış ve bagajlarınızı teslim etmiş olmanız gerekmektedir. Havaalanlarında bulunan kioks cihazları ve yer hizmetleri görevlileri check-in işlemelerinizi hızlı ve sorunsuz şekilde sonlandırmanızı sağlayacaktır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Tüm diğer hava yollarında olduğu gibi Air France uçuşlarında da, sınırları belirlenmiş ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkınız, kabin içi ücretsiz bagaj hakkınız, ücretli bagaj ücretleri, aldığınız biletin yönüne, biletin niteliğine, sınıfına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bagaj hakkınız ve ücretlendirme konusunda güncel bilgi almak için, uçuşlarınızdan önce mutlaka , Air France hava yollarının resmi web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi

Air France’de çeşitli sınıflarda koltuk seçim işlemi yapabilirsiniz. Classic ve Flex fiyatlarıyla rezervasyon esnasında “pencere” veya “koridor” koltuk tercihinizi belirtebilirsiniz. On-line check-in esnasında (uçuş saatine 30 saat kaladan itibaren) veya havalimanında (kiosklar veya check-in bankoları) koltuk numaranızı ücretsiz alabilirsiniz. Uçağın müsait olması durumunda , Classic yolculara sistemin otomatik koltuk numarası vermesine rağmen, bu yolcular, online check-in esnasında koltuk numaralarını ücretsiz değiştirebilirler. Yine uçağın müsait olması durumunda, MiNi fiyatla seyahat eden yolcular koltuk numaralarını havalimanında (kiosklar veya check-in bankoları) alabilirler.

Yiyecek, içecek ve ikram

Air France uçuşlarınızda ücretsiz yemek ve içecek ikramları bulunmaktadır. Sunulan yiyecekler, uçuş sürenize göre, Fransız mutfağının dünyaca ünlü leziz örneklerinden oluşur. Ödüllü Fransız aşçılar tarafından özenle seçilerek hazırlanan yiyecekler ve eşsiz Fransız şarapları, seyahatinizi bir şölene dönüştürmek için sizleri bekliyor. Air France uçuşlarında, gökyüzündeki restoranınız olma ayrıcalığını sizlere yaşatıyor. Ayrıca uçuş konforunuz için ulusal ve uluslararası gazeteler ücretsiz servis edilmektedir. Air France, uçak içi eğlence sistemleri ile, özenle seçilen filmleri, dizileri, müzik türlerini, güncel haberler sunan birçok uygulamayı kullanımınıza sunarak, uçuş sürenizi kolay ve zevk alabileceğiniz bir hale dönüştürüyor.

Biletlendirme ücreti

Air France yapacağınız uçuşlarda, biletlerinize gideceğiniz yöne ve aldığınız biletin niteliğine göre farklı biletlendirme ücretleri uygulanmaktadır. Avrupa’da birçok noktaya olduğu gibi, kıtalararası uçuşlarda da bulunan havayolu şirketi Air France, müşteri hizmetleri ve resmi web sitesi aracılığıyla, uygulanan biletlendirme ücretleriyle ilgili olarak sizleri bilgilendirecektir.