Emirates uçak bileti

Emirates 1985 yılında kiraladığı bir adet Boeing 737 ve bir adet Airbus 300 ile uçuş hayatına başladı. Tamamı Dubai Hükümetine ait olan Emirates, günümüzde gökyüzünde gerçekleşen en üstün hizmet kalitesine sahip, ödüllü havayolu şirketlerinden biridir.

Emirates, özellikle uzun mesafeli ve iş amaçlı uçan kişiler için favori havayolu şirketidir. 220 uçaktan oluşan filosu ile dünyada 80’den fazla ülkede, 140 noktaya uçuş yapan Emirates, uçuş ağını sürekli genişletiyor. Emirates, yüksek standartlarda sunduğu hizmet kalitesiyle, küresel anlamda gökyüzü trafiğinin en önemli aktörlerinden biridir.

Neden Emirates

Check- in işlemleri

Emirates’le yapacağınız uçuşlarda, check-in işleminizi, online veya havaalanlarında bulunan otomatik kiosk makineleri ve kontuar yetkilileri aracılığıyla yapabilirsiniz. Emirates, havaalanında yapacağınız check-in işlemi için, uçuş saatinizden maksimum 90 dakika önce check-in masasında hazır bulunmanızı önermektedir. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, check-in işleminizi, Emirates kurumsal web sitesi üzerinden, online yapmanız önerilmektedir. Bu işlem için, uçuş saatinizden 24 saat öncesine başlayan zamana dilimi, uçuşunuzdan 90 dakika öncesine kadar devam edecektir. Havaalanına gitmeden önce biniş kartınızın çıktısını almayı veya mobil cihazınıza biniş kartınızı indirmeyi lütfen unutmayın. Mobil biniş kartı uygulamasını kullanabileceğiniz havaalanları için, Emirates kurumsal web sitesine uğramayı ihmal etmeyin.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Emirates Havayolları, bilinen en cömert ücretsiz bagaj uygulamalarından birine sahiptir. Birinci sınıf uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkınız 50 kilodur. Bu hakkınız, eğer business sınıfında uçuyorsanız 40 kilo, ekonomi sınıfında uçuyorsanız 30 kiloyla sınırlandırılmıştır. Uçuş yönünüz eğer Amerika kıtası yönüne olacaksa, bu ağırlıklar değişiklik gösterecektir. Ücretsiz bagaj sınırlamaları için Emirates kurumsal web sitesiniz ziyaret ediniz. Birinci sınıf ve business sınıf uçan yolcuların iki parça el çantasını ücretsiz kabine alma hakları vardır.

Evrak çantası 45cmx35cmx20cm, el çantası 55cmx38cmx20cm veya elbise çantasının 20cm kalınlığında olması gerekmektedir. Yukarıda sayılan her bir çantanın ağırlığı 7 kiloyu geçmemelidir. Eğer ekonomi sınıfında uçuyorsanız, 55cmx38cmx20cm boyutlarında ve 7 kilo ağırlığında 1 parça el çantasını ücretsiz olarak kabine alma hakkına sahipsiniz. Kabin bagajlarınızda Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu tarafından düzenlenen kurallara özen göstermeniz gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylar için Emirates kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi

Emirates’le yapacağınız uçuşlarda koltuk seçimini firmanın kurumsal web sitesi üzerinde bulunan “rezervasyonu yönet” butonunda ki yönlendirmeleri izleyerek yapabilirsiniz. Acil çıkış kapısı sırasında bulunan geniş koltuklar için, rezervasyon yapmak maalesef mümkün değildir. Bu sırada bulunan koltuklar, havaalanı görevlisinin sorumluğundadır. Diğer havayolu şirketleriyle karşılaştırıldığında, Emirates uçaklarının ortalama 31 ile 34 inç arasında değişen koltuk genişliği konforlu uçuşlar sağlamaktadır. Koltuk seçimiyle ilgili olarak, Emirates Havayolları herhangi bir garanti verememektedir. Seçtiğiniz koltuklar operasyonel sebepler nedeniyle değiştirilebilir.

Yiyecek, içecek ve ikram

Müşterilerine en kaliteli uçuş deneyimini yaşatan Emirates, ikram konusunda da sınır tanımıyor. Benzersiz ikram deneyimini mutlaka yaşamalısınız. Zengin menüler, dünyaca ünlü tasarımcıların imzasından çıkan ürünlerle sunuluyor. Kabin içi eğlence sistemleri ise uçuş sürenizi gerçek bir keyfe dönüştürüyor. Emirates, dünyanın en kaliteli uçuşlar yapan firması olma unvanını, verdiği her türlü hizmetle, şüphesiz hak ediyor.