Lufthansa uçak bileti

Deutsche Lufthansa AG , Almanya’nın Ulusal Havayolu Şirketidir. Lufthansa, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 2. en büyük havayolu şirketidir.1926 yılında Deutsche Luft Hansa AG adıyla kurulan şirket, adını 1954 yılından itibarenLufthansa olarak değiştirmiştir. Ticari işletme merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunmaktadır. Star Alliance havayolu ağına dahil olan havayolu şirketi, kendi bünyesinde yaklaşık 100, ülkede 200 çeşit uçuş noktasına ve diğer ortak havayolları ile dünyada yaklaşık 410 uçuş noktasına hizmet sağlamaktadır.

Lufthansa 2008 yılında dünyanın en iyi havayolu şirketi seçilmiştir. Lufthansa’nın filosu, Avrupa’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanında bulunmaktadır. 1997 yılından beri her yıl, dünyadaki en iyi transatlantik (Avrupa ve Kuzey Amerika arasında seyahat eden uçaklara verilen ad) seçilmekte ve bu unvanını bugün de korumaktadır.

Neden Lufthansa

Check- in işlemleri

Lufthansa havayolları check-in işlemleriniz için geleneksel havaalanı check-in işlemlerinden, teknolojik imkânların kullanımına kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır. Havaalanında bulunmanız gereken saatler çıkış yapacağınız ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel eğilim uçuş saatinizden 1,5 saat ila 2 saat arasında değişen sürelerde havaalanında olmanız yönündedir. Havaalanı yer hizmetleri görevlileri check-in işlemleriniz için sizlere yardımcı olup biniş kartınızı vereceklerdir. Bunun dışında havaalanlarındaki kiokslardan check-in işleminizi hızlıca tamamlayıp biniş kartınızı alabilirsiniz. Lufthansa’nın web sitesi üzerinden yapabileceğiniz on-line check-in işlemini tamamlayıp kendi yazıcınızdan biniş kartınızı basabilirsiniz. Ya da , internet ve GPRS destekli mobil cihazınıza indireceğiniz barkod ile uçuşunuza güvenle başlayabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Lufthansa ile yapacağınız uçuşlarda bagaj konusuna bir takım standartlar getirilmiştir. Bu standartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;• Ekonomi Class : Maksimum 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj,• Business Class : Her biri maksimum 32 kg ağırlığında 2 adet bagaj, yani toplam 64 kg serbest bagaj hakkı, • First Class: Her biri maksimum 32 kg ağırlığında 3 adet bagaj, yani toplam 96 kg serbest bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcular ek bagaj için parça başına 50 Euro sabit ücret ödeyeceklerdir. Ek her bagaj için –ağırlık dikkate alınmayarak – sabit bir ek ücret ödenecektir.

Örneğin Avrupa dahilindeki uçuşlarda ek bagaj için parça başına (ağırlık üst sınırlarına uyulması şartıyla) sabit 50 Euro ödenecek, uzun mesafe uçuşlarında, fazla bagaj ücreti parça başına 150 Euro olacaktır. Uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızın ölçüleri maksimum 8 kilo ve 55x40x23 cm olması gerekmektedir. Bu el bagajınıza bir ek olarak el çantası veya laptop gibi şeylere izin verilmekte olup bu çantaların da maksimum ölçüleri 40x30x10 cm olmalıdır.

Koltuk seçimi

Alman Hava Yolları Lufthansa da , check-in işlemleriniz sırasında uçacağınız koltukla ilgili tercih yapabilirsiniz, uçak koltuk rezervasyonlarından şu an ücret talep edilmiyor.

Yiyecek, içecek ve ikram

Lufthansa ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir. Özenle hazırlanan ve dünya mutfağından örneklerle sunulan yiyecek ve içecek menüleri uçuş sınıfınıza göre de değişkenlik gösteriyor. İkram hizmetlerinin çeşitlendirilmesi ve lezzeti konusunda sürekli İyileştirilme ve geliştirme yapan Alman Havayolları bu konuda da iddiasını sürdürüyor. Uçuş sürenizi daha zevkli hale getirecek şekilde düzenlenen video ve audio seçenekleri kullanımınız için hazır. Yüzlerce film, yetişkin ve çocuklar için hazırlanmış özel programlar, geniş yelpazede sunulan müzik seçenekleri her biri uçuşunuzu daha zevkli hale getirebilmek için hazır. Günlük gazeteler ve uzun uçuşlarınız için sunulacak olan battaniyeler uçuşlarınızı evinizdeki konfora dönüştürüyor.

Biletlendirme ücreti

Alman Hava Yolları Lufthansa da , check-in işlemleriniz sırasında uçacağınız koltukla ilgili tercih yapabilirsiniz, uçak koltuk rezervasyonlarından şu an ücret talep edilmiyor.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour