Onur Air uçak bileti

Onur Air hava yolları şirketi 1992 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. 2003 yılından itibaren ucuz uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. İlk seferlerini kiralamış olduğu iki adet Airbus tipi uçaklarla yapan Onur Air uçak sayısını 27 adete çıkarmıştır. Türkiye içinde ve birçok Avrupa ülkesi arasında yapılan seferleri mevcuttur. İstanbul, Atatürk Hava Limanı’nda bir teknik bakım merkezine sahiptir.

Onur Air Bakım Merkezi (Onur Air Teknik), filosunda barındırdığı uçakların, motor ve komponentlerin bakım ve onarım hizmetlerini burada sağlamaktadır. Türkiye’de EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi'ne sahip havayolu kuruluşu, içinde bulunduğumuz 2013 yılında satılarak el değiştirmiştir.

Neden Onur Air

Check- in işlemleri

Onur Air’le yapacağınız İç hat uçuşlarında uçak kalkış saatine 30 dakika kala check-in işlemini bitirmeniz beklenmektedir. Belirtilen süreden sonra check-in işlemi yapamazsanız o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybeder, ücret iadesi de alamazsınız. Check-in işlemi yapacak yolcular yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartı bulundurmak zorundadır. Dış hat uçuşlarsa uçak kalkış saatine 45 dakika kala check-in işlemini bitirmeniz beklenmektedir. Belirtilen süreden sonra check-in işlemi yapamaz ve o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybeder, ücret iadesi alamazsınız. Dış hat uçuşları için pasaport ve diğer seyahat belgelerinizin ibrası gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Onur Air’le yapacağınız uçuşlar sırasında serbest ve ücretli bagaj haklarınızla ilgili belirlenmiş kurallar mevcuttur. Bu kurallar; 2 yaşından küçük çocukların ücretsiz bagaj hakkı bulunmamaktadır. İç hatlarda serbest bagaj hakkı 15 kg, Kıbrıs, Gence ve Odessa uçuşlarında serbest bagaj hakkı 20 kg, Urmiye uçuşlarında 25 kg dır. Fazla bagaj için iç hatlar ve Kıbrıs uçuşlarında 3 TL/kg ücret, Odessa, Gence ve Urmiye uçuşlarında 4 €/kg ücret tahsil edilmektedir. Yanınızda kabin içine alabileceğiniz el bagaj hakkı 8 kg’dır. El bagajları maksimum 25x45x56 cm ebatlarında olabilir. Uçak altına verilecek bagajlar 30 kg’ı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.

Fazla bagaj kabul edilebilir miktar ve ağırlıkta olmalıdır. Bedelini ödemek isteseniz dahi bazı özel durumlarda ekstra bagajlarınızın uçağa alınmaması söz konusu olabilir. Özel durumlu spor malzemelerinde (sörf, kayak, okçuluk, golf, dalış takımı, bisiklet vs.) iç hat ve Kıbrıs uçuşlarında takım başına 20 TL, dış hatlar uçuşlarında ise takım başına 20 Euro tahsil edilir (Ücret havalimanında check-in esnasında alınmaktadır). Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı/kayıp olduğunu tespit ettiğinizde havalimanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne başvurarak rapor tutturmanız zorunludur. Aksi takdirde hasarlı/kayıp bagajınızla ilgili sorumluluk size ait olacaktır.

Koltuk seçimi

Onur Air’le yapacağınız uçuşa 24 saat ile 2 saat kala arasında firmanın internet sitesi üzerinden on-line check-in işlemi yapabilirsiniz. On-line check-in işleminden sonra koltuklar için fiyatlandırma; iç hat ve Kıbrıs uçuşlarında ön sıra ve exit koltukları için 20 TL, diğer koltuklar için 5 TL karşılığında yapılır. Dış hat uçuşlarında ise ön sıra ve exit koltuklar için 10 Euro, diğer koltuklar için 5 Euro karşılığında yapılır.

Yiyecek, içecek ve ikram

Onur Air’le yapacağınız uçuşlar sırasında yapılan tüm yiyecek ve içecek ikramları ücretsizdir.

Biletlendirme ücreti

Onur Air uçuş biletlerinizi firmanın web sitesinden uçuş saatine 2 saat kalana kadar yapabilirsiniz. E- bilet çıktınızı kendi yazıcınız üzerinden temin edebilirsiniz. Eğer vaktiniz daha darsa biletlerinizi Onur Air Çağrı Merkezi, Onur air Havalimanı Bilet Satış Ofisleri ve Onur Air yetkili acentelerinden satın alabilirsiniz. Bu mecralardan satın alacağınız biletlerde hizmet bedeli olarak daha yüksek ücret ödersiniz. Mobil cihazlarınız üzerinden yapacağınız rezervasyon ve sonrasındaki biletlendirme işlemlerinde hizmet bedeli 8 TL tahsil edilmektedir.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour