Pegasus Havayolları Uçak Bileti

Pegasus ,1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding ortak girişimi olarak İstanbul’da kurulmuştur. 2005 yılında ise Türkiye ekonomisinin lokomotif gruplarından Sabancı Holding ailesinin bir üyesi olan Şevket Sabancı’ya ait, ESAS Holding tarafından satın alınmıştır. Türkiye’de havacılık sektörünü kökünden değiştiren uygulamalarla, uçmanın herkesin hakkı olduğunu iddia eden Pegasus Hava Yolları 2011 ve 2012 yıllarında Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasiteleri baz alınarak yapılan sıralamaya göre, Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın en Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir.

Türkiye’de liderliğini sürdürdüğü düşük ücretli uçuşlar uygulamasını başarıyla sürdüren Pegasus 3,5 yaş ortalamasına sahip filosu ve yüksek ölçekte zamanında kalkış oranlarıyla, rakipleri arasında fark yaratmaktadır. Pegasus 6 noktayla başladığı uçuş hayatını bugün 42 yurt dışı, 29 yurt içi olmak üzere; 29 ülkede 71 noktaya taşıma başarısını yakalamıştır. Pegasus hisselerinin %34,5’ lik kısmını Nisan 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da halka arz ederek Türkiye’de borsaya kote ilk özel havayolu unvanını da kazanmıştır.

Neden Pegasus Airlines

Check- in işlemleri

Pegasus check-in işlemleriniz için self servis kiosklarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece el bagajı ile seyahat ediyorsanız check in işleminizi kuyruklara girmeden kolayca halledebilirsiniz. Dokunmatik olarak çalışan sistem, ekranda beliren butonlarla sizi yapacağınız işlem hakkında yönlendiriyor. Hızlıca ulaşabileceğiniz uçuş biletinizle doğrudan biniş kapısına yönelebilirsiniz. Ayrıca Pegasus’a ait web sitesinden on-line check-in işlemi de yapabilir, Pegasus çağrı merkezi, bilet satış ofisleri, acenteler ve havalimanlarından satın alabileceğiniz biletlerle de check-in işlemlerinizi kontuarlardan rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. İnternette check in yapmış yolcular uçuş saatinden en az 60 dakika önce havalimanında olmaları gerekmektedir. Check in işlemini havaalanında gerçekleştirmek isteyen yolcular iç hatlar için uçuş saatinden bir saat, dış hatlar içinse 2 saat öncesinden havaalanında olmak zorundalar

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Pegasus Hava Yollarında serbest bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg, Dış hatlarda ise 20 kg olarak belirlenmiştir. Hava yolu şirketinin yolcu bagaj taşıma hakları arasında, kabin içi ücretsiz bagaj hakkı 8 kg olarak belirtilmiştir.

Pegasus resmi web sitesinden, serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için, uçuş saatine 4 saat kalana kadar ödeme yapabilirsiniz. Satın alabileceğiniz maksimum kg hakkı 20 kg olup ücretler 5 kg, 10 kg, 15 kg ve 20 kg gibi basamaklarla belirlenmiştir. Pegasus resmi web sitesinden fiyatlama hakkında bilgi alabilirsiniz. Seyahatinize başlamadan önce fazla bagajınız varsa, önceden yapacağınız ödemelerle, bu sorunu daha uygun fiyatlarla, daha ucuza aşabilirsiniz

Koltuk seçimi

Pegasus hava yolları koltuk seçimlerinizle ilgili ücret uygulaması yapmaktadır. Koltuk seçme işlemi yalnızca bilet satın alma aşamasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılabilir. Ayırttığınız koltuk için hemen ödeme yapmanızı aksi takdirde kısa bir süre sonra ayırtmış olduğunuz koltuğun iptalinin yapılacağını hatırlatmak isteriz. Uçuş döneminiz ve uçacağınız yöne göre farklı tarifelerde değerlendirilen koltuk ücretleri için Pegasus’un resmi web sitesini incelemenizi öneririz.

Yiyecek, içecek ve ikram

Pegasus Havayollarının tüm tarifeli uçuşlarında ikram servisleri ücret karşılığında yapılmaktadır. Uçuşlarınız için satın alacağınız ücretli menüleri, Pegasus’un resmi web sitesi, acenteleri ve çağrı merkezleri üzerinden yapabilirsiniz. Uçuşlarınızla ilgili yapabileceğiniz iptal ve değişikliklerle ilgili olarak, uçuş saatinden 24 saat önce yapılan iptal ve değişikliklerle ilgili herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 24 saatten daha az zaman kalması durumunda ise satın alınan ikram menüsünün ücreti iade edilemez.

Biletlendirme ücreti

Pegasus Hava yollarından satın alınacak tüm biletlerden biletleme esnasında her bir yolcu için iç hatlarda 4 TL, dış hatlarda 4 Euro (veya karşılığı ülke para birimi) check in bedeli tahsil edilecektir. Transit uçuşlarda aynı uçuş numarası ile yapılan uçuşlarda tek, farklı uçuş numaralarında ise uçuş numarası sayısı kadar ücret uygulanacaktır.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour