Qatar Airways uçak bileti

1993 yılındakurulan Qatar Havayolları’nın yarısı Katar hükümetine, diğer yarısı ise özel sektöre aittir. Şirketin genel merkezi, Doha Uluslararası Havaalanı’nda bulunmaktadır. Havayolu şirketi, Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya yönünde 135 noktaya düzenli seferler yapmaktadır. Skytrax değerlendirme kurumu tarafından 2011 ve 2012 yıllarında Dünyanın En İyi Havayolu seçilen Qatar Havayolları, yüksek kalitede sunulan uçak içi hizmetiyle göz dolduruyor.

Genç bir havayolu firması olmasına rağmen, dünyanın en iyisi olma hedefine ulaşma konusunda emin adımlarla ilerleyen Qatar Havayolları, modern uçaklarla donatılmış filosunu ve uçuş ağını sürekli geliştiriyor.

Neden Qatar Airways

Check- in işlemleri

Online check-in havaalanında bekleme sürenizi azaltır, işlemlerinizi Qatar Havayollarının kurumsal web sitesinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Gereken bilgileri girin ve biniş kartınızı yazdırın. Bu kadar kolay! Online check-in işlemi uçak kalkış saatinizden 36 saat önce başlar ve kalkışa 90 dakika kalana kadar yapılabilir. ABD ve Doha arasındaki işlemlerde ise bu zaman aralığı 24 saattir. Mobil check-in işlemi ile telefonunuza gelecek olan e-bilet uygulaması da size zaman kazandıracaktır. Havaalanında check-in işlemi yaptırmak isteyen yolcuların uçuş saatinden 3 saat önce havaalanında hazır bulunmaları önerilmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Qatar’la yapacağınız uçuşlarda ücretsiz kabin bagajı hakkınız mevcuttur. Ekonomi sınıfı biletler için; 7 kilo ağırlığında, 50cm x 37cm x 25cm boyutlarında 1 parça, business sınıf ve first sınıf biletler için 15 kilo ağırlığında, 50cm x 37cm x 25cm boyutlarında 2 parça kabin bagajı hakkına sahipsiniz. Ayrıca kabine alacağınız kadın el çantası, küçük bir evrak çantası, baston, kamera veya laptop için de ücret talep edilmeyecektir. Uçuş günü duty free’den satın alınan maddeleri kabine alabilirsiniz. Ücretsiz olarak uçak altına giden bavullar konusunda rahat olun.

Brezilya, Arjantin, Kanada ve ABD’ye/den yapılan uçuşlar dışında, serbest bavul taşıma hakkınız; first sınıf 50 kilo, business sınıf 40 kilo ve ekonomi sınıf biletler için 30 kilodur. 32 kiloyu aşan bavullarınız, parça başına 32 kilodan az olacak şekilde, iki parça halinde teslim edilmelidir. Belirtilen ülkeler için serbest bagaj hakkınız ve taşınması sakıncalı maddelerle ilgili bilgiler için Qatar kurumsal web sitesiniz inceleyiniz.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminizi online rezervasyon sırasında yapabilirsiniz. Qatar Havayolları, dünyanın en iyi havayolu olma hedefine özellikle uçak içinde sunduğu üstün hizmet kalitesiyle ulaşma yolunda. Gökyüzünde oturabileceğiniz en geniş koltuklar Qatar Havayollarında. Geniş oturma alanı, cömertçe sunulan ayak uzatma alanıyla, uçuş süreniz mükemmel bir konfora dönüşüyor. Sıcak, soğuk havlulardan ve ihtiyaç duyabileceğiniz birçok eşyadan oluşan kişisel bakım çantası, tertemiz yastıklar ve yumuşacık bir battaniye. Gökyüzünde sunulan 5 yıldız konforu Qatar Havayollarında. Business ve first sınıf uçuşlardaki ayrıcalıklar için, firmanın kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Yiyecek, içecek ve ikram

5 yıldız konforu yiyecek/ içecek ve ikram konusunda da devam ediyor. Ödüllü aşçıların elinden çıkan, dünyanın en iyi mutfaklarının en seçkin örneklerini gökyüzünde sunan Qatar Havayolları oldukça geniş bir menüye sahip. Yolculuk öncesi web sitesinden örnek menüleri mutlaka inceleyin. Şarap, şampanya, bira, meşrubat, ne arzu ederseniz edin, en kaliteli içeceğe sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Sağlık veya diğer bir sebeple özel bir diet uygulamanız varsa, uçuş öncesi havayolu şirketini bilgilendirmeniz yeterli. Qatar Havayollarında kendinizi ayrıcalıklı hissedeceksiniz.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour