SunExpress Uçak Bileti

SunExpress , 1989 yılında dünyanın iki önemli havayolu şirketi olan, Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın güçlü iş birliğiyle kurulmuştur. Merkezi Antalya’da bulunan SunExpress, ilk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştirmiştir. Uçuş sayısını sürekli arttıran SunExpress, ikinci merkezi olan İzmir’i 2006 yılında hizmete sokmuştur.

SunExpress, 2011 yılında Almanya’da bulunan kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya” yı kurarak, hizmet ağını genişletmiştir. SunExpress, tamamı 48 adet Boeing 737’ lerden oluşan ve yaş ortalaması 6 yıldan az, genç uçuş filosuna sürekli yeni uçaklar eklemektedir. Hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine gösterdikleri özeni, İATA’nın, IOSA (yüksek güvenlik standartları) onayına sahip sertifikasıyla da perçinleyen SunExpress, sürekli yükselen bir başarı grafiğine sahiptir.

Neden SunExpress

Check- in işlemleri

SunExpress’le yapacağınız uçuşlarda, check-in işlemlerinizi, hem havaalanlarından hem de internet üzerinden, on-line check-in olarak yapabilirsiniz. Havaalanlarından yapacağınız check-in işlemleriniz için, uçuş saatinizden 2 saat önce SunExpress check-in kontuarında bulunmanız gerekmektedir. Uluslararası uçuşlarınız için, uçuş saatinden en az 45 dakika önce, Türkiye içi uçuşlarınız için ise uçuş saatinizden en az 30 dakika önce biniş kartınızla birlikte bekleme salonunda olmanız beklenmektedir. Uçuş kapısına geç gitmeniz halinde bilet hakkınızı kaybedebileceğinizi ve herhangi bir ücret iadesi yapılamayacağını hatırlatmak isteriz. Türkiye içi uçuşlarınız için, on-line check in işlemlerini SunExpress’in kurumsal internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

SunExpress ile yapacağınız uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakkı sınırlamaları ve fazla bagaj ücretlendirmeleri gideceğiniz yöne göre farklılıklar göstermektedir. Türkiye içinde yapacağınız uçuşlarda, yolcu başına ücretsiz bagaj hakkınız 15 kg ile sınırlandırılmıştır. Türkiye içi tüm iç hat uçuşları için, fazla bagaj ücreti kilogram başına 6.- TL olarak belirlenmiştir. Türkiye içi uçuşlarınızda, 0-2 yaş arası çocuklarınız için bagaj hakkınız bulunmamaktadır.

Dış hat uçuşlarınızda; Türkiye ve Mısır yönüne, yanınızda ücretsiz olarak 20-30 kg’lık bagaj ve 6 kilogram ağırlığında, 55 x 40 x 20 cm ölçülerinde bir el bagajı taşıma hakkına sahipsiniz. Ücretsiz bagaj hakkınızla ilgili bazı destinasyonlar ve taşıma hakkınız SunExpress tarafından şu şekilde bildirilmiştir. Tunus, KKTC, Yunanistan, İspanya ,Mısır, Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman yönüne yapılacak uçuşlarda, 20 kg, Türkiye içindeki diğer varış noktalarına ise, ücretsiz bagaj hakkınız 30 kg olarak belirlenmiştir. Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja, kişisel bilgilerini, ev ve tatil adreslerini okunaklı bir şekilde yazılması rica olunur.

Koltuk seçimi

SunExpress, koltuk seçimi ya da farklı koltuk tercihleriniz hakkında alternatifler sunuyor. Uçakta beraber oturmak istediğiniz kişi veya kişilerden ayrı kalmamanız için, koltuk rezervasyonunuzu online bilet aldığınız sırada ya da uçuş saatinizden en geç 48 saat önce yapmanız gerekmektedir. İleri derecede engelli yolcular ve refakatçileri için koltuk rezervasyonlarından her hangi bir ücret talep edilmemektedir. Koltuk rezervasyonuyla ilgili olarak dış hatlarda 10 Euro, iç hatlarda 10 TL ekstra ücret uygulaması vardır. Bunun dışında tercihlerinize göre acil çıkışı sırasındaki koltuklar veya ön sıra koltukları için, dış hatlarda tek yöne 20 Euro, iç hatlarda 20 TL ekstra ücret talep edilecektir. Havalimanındaki check-in işlemleri sırasında ise, uçakta o an için mevcut olan koltuklar önerilecektir.

Yiyecek, içecek ve ikram

SunExpress tüm uluslararası uçuşlarında bir bardak su ve bir adet sandviçi ücretsiz olarak sunmaktadır. Türkiye içindeki uçuşlarınız içinse, özel olarak hazırlanmış menülerden satın alabileceğiniz, geniş bir yiyecek ve içecek yelpazesi sunulmaktadır. SunLight Cafe ve SunLight Bistro Deluxe menüleri uçuşunuzu daha lezzetli hale getirecek seçeneklerle dolu. Gıda alerjisi bulunan yolcular için özel verilecek olan siparişler, uçuş saatinden 72 saat öncesine kadar çağrı merkezlerine bildirilebilir. SunExpress, bu servis karşılığında 5 Euro ekstra ücret talep edilecektir.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour