Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları Türkiye’nin ulusal hava yolları şirketidir. Merkezi İstanbul’da, Atatürk Havalimanında bulunmaktadır. Kuruluş tarihi 1933 yılına dayanan THY, 5 uçak ve 19 koltukla başlayan uçuş hayatına günümüzde, gerçekleştirdiği son derece olumlu büyüme rakamları ve uluslar arası düzeyde kazanmış olduğu ödüllerle hız kesmeden devam etmektedir.

İlk uluslar arası uçuşunu Atina’ya yapan Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı günümüzde, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. 2008 tarihinden beri Alman Hava yolu Lufthansa’nın başını çektiği SA , Star Alliance’ın bir üyesi olan Türk Hava Yolları, şu anda dünyada 238 noktaya sefer düzenlemektedir. Uçuş ağıyla dünyanın en fazla uçan şirketleri arasında 4. Sırada yer almaktadır. Skytrax’ın 2013 yılı ödüllerine göre Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları, Dünyanın en iyi 9. havayoludur.

Neden Türk Hava Yolları

Check- in işlemleri

Türk Hava Yolları check in işlemleri için geniş sayıda olanaklar sağlamaktadır. Check in işlemi uçağa binmeden önce yapılması gereken işlemlerden biridir. Tercih şeklinize göre bu işlemi havalimanlarındaki kontuar veya kiosklardan yapabileceğiniz gibi, bilgisayarlarınızdan ulaşabileceğiniz THY web sitesi aracılığıyla on-line olarak da yapabilirsiniz. Kontuar check-in işlemi ,iç hatlarda uçuş saatinden 45 dakika, dış hatlarda ise 60 dakika önce sona erer. On-line check-iş işlemi uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer. Yolculuğunuzun başladığı havalimanında self check-in hizmeti sunuluyorsa hem kendinizin hem de aynı rezervasyon kaydındaki (PNR) diğer yolcuların check-in işlemlerini self check-in kiosk cihazları aracılığıyla yapabilirsiniz. Online check-in yapmış yolcularımız da self check-in kioskları aracılığıyla seçtikleri koltukları değiştirebilir veya biniş kartlarını bastırabilirler.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Türk Hava Yolları’nın yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı, ekonomi sınıfı uçuşlarda 20 kg Business sınıfı uçuşlarda ise 30 kg olarak belirlenmiştir.

Belirtilen miktarlar ağırlık cinsi olarak saptanmış, bagaj sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Kabin bagajı serbest bagaj hakkından ayrı değerlendirilmektedir. Ekonomi ve Business sınıflarda fark gözetmeksizin 8 kiloya kadar yolcu kabininde ücretsiz olarak taşınabilen bagajlar, yolcuların kendi denetim ve sorumluluğundadır.

Belirtilen miktarlardaki ağırlıkları aşan bagajlarınız konusunda uygulanacak ücret, uçuş yönünüze göre ve biletinizin niteliğine göre değişken olacağından, detaylı fiyat bilgilerini incelemeniz için Türk Hava Yolları’nın resmi web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Koltuk seçimi

Türk Hava Yollarıyla uçarken koltuk seçimi konusunda öncelikle uçuşu gerçekleştireceğiniz uçağın oturma planını kontrol etmenizi öneririz. Uçağın güncel oturma planına hava yolu şirketinin resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Oturma planını görüntüledikten sonra müsait olan koltuklar arasında tercihlerinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları operasyonel faaliyetlerine göre check-in sırasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir.

Yiyecek, içecek ve ikram

Türk Hava Yolları Türk mutfağının zengin çeşitlerinin yanı sıra dünya mutfaklarından da lezzetli örnekleri uçuş sırasında yolcularının hizmetine sunuyor. Uçuşlar sırasında sunulan yiyecek ve içecekler, yani ikram olarak nitelendirilen hizmetler uçuşun gerçekleştiği hatta uçuş süresine, kalkış ve varış saatlerine göre değişebiliyor. Yolcuların dini inanış, beslenme alışkanlıkları veya sağlık koşullarına göre de düzenlenebilecek olan yemekler, uçağın kalkışından en az 24 saat önce bildirilmesi gerekmektedir. Özel yemek talepleri yalnızca dış hat uçuşlarda karşılanmaktadır. Türk Hava Yollarında menüler tüm sınıflarda haftalık olarak değişmektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda “flying chef” uygulamasıyla butik üretim mantığı ve yalnızca taze ürünlerle hazırlanan yemekler sunularak Türk misafirperverliğinin THY ile uçan tüm yolculara tanıtılması amaçlanmaktadır.

Biletlendirme ücreti

Türk Hava Yollarında ekstra ödenecek bir biletlendirme ücreti bulunmamaktadır.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour