SAS uçak bileti

SAS İskandinav Hava Yolları , İskandinav hava yolu taşımacılığı sistemi (SAS) Danimarka, İsveç ve Norveç’in çok uluslu havayolu taşımacılığı ve bu ülkelerin önde gelen havayolu firmasıdır. Merkezi İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunmaktadır. SAS Havayolları Star Alliance hava yolu ittifakının kurucu üyesidir. Air Greenland, Liniefly, Spanair, Thai Airways Int, Air Scanair’ın kurucusudur.

SAS Havayolları İskandinavya bölgesinin en fazla uçuş yapan ve yolcu taşıyan firması olma özelliğine sahiptir. Avrupa ve kıtalar arası hizmetlerinde Kopenhag merkez olarak kabul edilir. SAS Hava Yolları, Star Alliance uçuş ağının diğer ortaklarıyla sürekli iş birliği ve bilgi paylaşımı içindedir. Özellikle yurt dışına bağlantılı uçuşlarda büyük avantajlar sağlayan bu ortaklık, SAS havayollarının gücünü dünya çapında arttırmaktadır.

Neden SAS

Check- in işlemleri

SAS Havayollarında; On-line check-in, Akıllı telefonlarınızla yapabileceğiniz mobil check-in, havaalanı kioslarından yapabileceğiniz check-in ve havaalanı kontuar görevlileri aracılığıyla yapabileceğiniz check-in işlemleri mevcuttur. Dilediğiniz tarzda yapabileceğiniz check-in işlemleri için belirlenmiş saat aralıkları mevcuttur. İnternet üzerinden yapacağınız check-in işlemleri için uçuş saatinden 60 dakika öncesine kadar, kioks veya kontuarlarda yapacağınız işlemler içinde uçuş saatinden 30 dakika öncesinde işlemlerinizi tamamlamanız beklenmektedir. SAS Havayolları ile uçacak olan yolcular uçuş yapacakları kapılarda uçuş saatinden 20 dakika, eğer yurt dışına uçuyorlarsa 25 dakika öncesinden hazır bulunmaları gerekmektedir. Güvenlik kontrolünden rahatlıkla geçebilmeniz için kendinize zaman ayırın, uzun kuyruklar olabileceğini lütfen unutmayın. Gideceğiniz yöne göre değişkenlik gösteren check-in işlemleri için SAS’ın kurumsal web sitesini lütfen inceleyin.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Tüm diğer hava yollarında olduğu gibi SAS Havayolları uçuşlarında da, sınırları belirlenmiş ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkınız, kabin içi ücretsiz bagaj hakkınız, ücretli bagaj ücretleri, aldığınız biletin yönüne, biletin niteliğine, sınıfına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uçak içine alacağınız, koltuk altı veya baş üstü kabine yerleştirebileceğiniz 23 x 40 x 55 cm ölçülerinde ve 8 kiloyu aşmayacak şekilde hazırlanmış ücretsiz el bagajı hakkınız mevcuttur. Çantasıyla birlikte bir adet lap top ve el çantanız ücretsiz olarak değerlendirilecek bagajlarınız arasındadır. SAS Havayollarıyla ücretsiz kabin bagajının dışında bir adet 23 kiloya kadar ücretsiz bir bagaj hakkınız bulunmaktadır.

Eğer SAS Plus veya SAS Business yolcusu iseniz daha fazla bagaj hakkınız bulunmaktadır. On-line rezervasyon sırasında veya havaalanlarındaki kiokslarda check-in işlemi yaparken, fazla bagajınızı belirtirseniz avantajlı ödeme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Eğer ekstra bagajınız çok fazlaysa SAS kurumsal internet sitesinde fazla bagaj hesaplama makinesi size yardımcı olacaktır. SAS hava yolları ile yapacağınız uçuşlarda, kayak ekipmanlarına, müzik aletlerine, golf ekipmanlarına ek ücret ödemeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Yiyecek, içecek ve ikram

SAS Havayollarının tüm uçuşlarında çay ve kahve dışındaki ikram servisleri ücret karşılığında yapılmaktadır. Eğer SAS Go, SAS Plus veya SAS Business sınıfında uçuyorsanız herhangi bir ücret ödemeden leziz menülere ulaşma imkânına sahipsiniz. Ayrıca bu sınıfta uçan tüm yolcular ve ekonomi sınıfı yolcuları uçuş yönlerine göre sınıflandırılan uçak içi eğlence sistemlerinin konforundan seyahat süresince ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour