Otel ve Mekan SeçOtel ve Mekan Seç

Türkiye İstanbul Ayasofya Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Kapalıçarşı ve Giriş Biletleri

TUR GENEL BİLGİ

Bu yarım günlük turda İstanbul’un imparatorluk geçmişini deneyimleyin ve şehrin en ünlü kimi anıtlarını görün.

Mavi çinileri ve minareleri ile İstanbul’un silüetinin ana bileşenlerinden birisi olan Sultan Ahmet Camii’nin yanı sıra, dünyadaki en güzel sanat ve mimari eserlerinden birisi niteliğindeki Ayasofya’yı ziyaret edeceksiniz.

Ardından sıra Kostantinopolis’in spor ve siyasi faaliyet merkezi olan Hipodrom’a (Sultanahmet Meydanı) gelecek. Mısır’dan getirilmiş dikilitaşı, Delfi’den gelen Yılanlı Sütunu ve 2. Wilhelm Çeşmesi’ni göreceksiniz. El yapımı halılar, mücevherler, deri ve hediyelik eşyalardan oluşan zengin koleksiyonu ile Kapalıçarşı maceranızın nihayetinde size çeşitli alışveriş imkanları sunuyor.

Tur gününüzü seçerken Ayasofya’nın Pazartesi günleri kapalı olduğunu göz önünde bulundurunuz. Pazartesi günleri Ayasofya yerine, enfes bir Bizans kilisesi örneğini göreceğiniz Kariye Müzesi’ne gideceksiniz.

ÖNE ÇIKANLAR

.İstanbul’un en ünlü anıtlarını ziyaret edin
.Yaklaşık bin sene boyunca dünyanın en büyük katedrali olma unvanını elinde tutan Ayasofya’ya girin
.Bir antik Roma spor alanı olan Hipodrom’u görün
.Kapalıçarşı’yı keşfe çıkın ve hediyelik eşyalar satın alın

ÖNEMLİ BİLGİLER

• Otelden araçla alma hizmeti, tur başlangıç saatinden önce başlar ve sadece Taksim, Sultanahmet, Beyazıt, Laleli, Aksaray, Beşiktaş ve Ortaköy’den mevcuttur
• Cuma Namazı nedeniyle Cuma günleri Sultan Ahmet Camii ziyaretinin mümkün olmadığını dikkate alınız. Ayasofya Pazartesi günleri kapalı olduğu için, bu günlerde burası yerine Kariye Müzesi ziyaret edilecektir.

NELER DAHİL?

.Ulaşım
.Giriş ücretleri

TURU NASIL ALABİLİRİM?

Turu Düzenleyen Acenta:

GET YOUR GUİDE

BU TURLARI DA İNCELEYEBİLİRSİNİZ.